Заборона влади Гонконгу вдягати маски під час демонстрацій викликала нову хвилю протестів у суботу, 5 жовтня, під час яких дістав вогнепальне поранення 14-річний підліток.

Про це повідомляє DW.

Як зазначає видання, мітинги відбуваються по всьому Гонконгу. Учасники протесту блокували дороги у центральному торговельному районі, влаштовували пожежі та трощили станції метро. Поліція застосовувала сльозогінний газ та стріляла у повітря.

У районі Юен Лонг поліцейський застосував зброю після того, як протестувальники оточили його авто. У тому ж районі вогнепальне поранення отримав 14-річний підліток. Поліція не повідомляє, чи був поранений правоохоронцями.

Через протести у Гонконзі були зачинені банки та магазини. Крім того, було припинено рух залізничного транспорту і метро, зокрема й потяга до аеропорту.

Тим часом, влада Пекіну підтримала заборону на носіння масок, назвавши її “вкрай необхідною”. Порушення цієї норми передбачає позбавлення волі строком до одного року. “Нинішній хаос в Гонконгу не може тривати безкінечно”, – заявив представник управління зі справ Гонконгу та Макао китайського уряду Ян Гуанг.

Нагадаємо, у Гонконзі протести спалахнули з новою силою: поліція відкрила вогонь.