Як повідомляє прес-служба Львівської ОДА, таку вимогу поставив голова Львівської обласної державної адміністрації Василь Горбаль на розширеній робочій нараді за участю керівників місцевих органів влади, голів міст, районних, сільських і селищних рад, а також керівників силових і правоохоронних структур регіону.

Керівник ЛОДА ще раз наголосив, що вимогою Президента України Віктора Януковича є неухильність виконання закону про місцеві вибори усіма учасниками виборчого процесу. Особливо це стосується неприпустимості використання чиновниками адміністративного ресурсу.

Ключовою тезою засідання в облдержадміністрації стало блокування можливостей для зловживання посадовцями свого службового становища. Щоб у такий спосіб не допустити будь-яких натяків на втручання та вплив влади на результати голосування, яке повинно пройти на Львівщині відкрито і прозоро.

Відповідно до вимоги Глави держави, голова ЛОДА Василь Горбаль перебуватиме над виборчим процесом, створюватиме рівні умови всім суб‘єктам виборчого процесу.

Він також дав зрозуміти, що провокації політичних сил, які межують із очевидно протиправними діяннями є неприпустимими.

«Неприпустимо йти на відверте хуліганство, прикриваючись гаслами справедливості та прозорості», - заявив В. Горбаль, і запевнив, що зробить усе від нього залежне, щоб політичні провокатори несли заслужене покарання.

Разом з тим, він висловив переконання, що усі учасники політичних перегонів, а також представники громадянського суспільства можуть гарантувати чесні вибори, а він, як голова Львівської ОДА і громадянин України, готовий допомогти їм у цьому.

«Я підтримую паралельний підрахунок голосів і готовий особисто надавати посильну допомогу тим громадським організаціям, які зголосяться надсилати на виборчі дільниці своїх спостерігачів. Саме присутність на дільницях незалежних спостерігачів – запорука відсутності фальсифікацій на виборах», - заявив В. Горбаль.

Сьогодні я хочу підняти рівень відповідальності чиновників – тих, хто має відношення до цих виборів, і сказати: якщо будуть зафіксовані ті чи інші порушення, чи адміністративний тиск з боку представників влади – на це буде жорстка реакція влади. Ніщо не повинно заважати людям голосувати, заважати волевиявленню людей.

Посадовці зобов’язані згідно з чинним законодавством створити всі умови для того, щоб вибори відбулися спокійно та прозоро.

Кожна людина буде захищена Законом. Буде працюватиме принцип верховенства права.

Органи державної влади у Львівській області зроблять усе, щоб ці вибори дійсно були прозорими, демократичними, і люди відчули, що ми живемо у сучасній демократичній країні.