Таким чином, в процесі установки Windows 8 необхідно буде ввести 25-значний ключ продукту і при цьому бути підключеним до Інтернету, щоб Microsoft могла перевірити його справжність. У випадку невиконання будь-якої з цих умов завершити установку операційної системи офіційно неможливо.

Якщо Microsoft виявить, що ключ вкрадений або це підробка вже після інсталяції системи, то до таких користувачів буде застосовано низку неприємних заходів. Наприклад, фон робочого столу стане чорним, на екрані почнуть з'являтися повідомлення про незаконність встановлення цього програмного забезпечення, щогодини комп'ютер буде відключатися і т. п. При цьому Windows 8 продовжить функціонувати, хоча користуватися ОС в такому режимі, м'яко кажучи, незручно.

Активувати операційну систему за допомогою ключа доведеться лише людям, які переходять на нову ОС самостійно через мережеве оновлення або ж купили продукт на фізичному носії. Нові ПК будуть поставлятися з уже встановленою і активованою версією Windows 8.

Корпоративні клієнти зможуть використовувати власну систему управління електронними ключами і активацією (Key Management System) або ж скористатися для цього серверами Microsoft.

Нагадаємо, що у продаж Windows 8 надійде 26 жовтня цього року. Вартість Windows 8 Pro у вигляді оновлення на фізичному носії для попередніх версій ОС складе $70 (близько 570 грн) до 31 січня 2013 року, потім ціна зросте до $100 (810 грн). Повний інсталяційний пакет Windows 8 Pro обійдеться в $200 (1620 грн). Найдешевший варіант — це мережеве оновлення, вартість якого не перевищує $40 (приблизно 325 грн).

Джерело: ITC