Про це інформує власкор «Вголосу».

На суді була присутня народний депутат України Надія Савченко. 

Новий обвинувальний акт проти бійців 51-ої бригади зачитав 16 серпня військовий прокурор Владислав Зубков. Прокуратурою змінено кваліфікацію з ч. 3 на ч. 2 ст. 409 КК України. Суддя як годиться запитав кожного бійця чи визнає він себе винним, проте жоден вину не визнав і прокурор не залишилося нічого іншого як попросити продовжити вивчати письмові докази, викликати свідків по справі та опитувати обвинувачених.

Адвокат Андрій Баришніков запропонував долучити до справи звіт слідчої комісії по Іловайську.

У клопотанні адвоката Василя Нагорного йшлося про необхідність оглянути місце вчинення злочину, тобто південні околиці міста Свердловська Луганської області з залученням експертів та військових фахівців. Власне те місце, де хлопці, нібито відмовилися нести обов’язки військової служби. Прокурор зазначив, що це клопотання затягне судовий процес. Та насправді нині ця територія є окупованою ЛНР. Суд частково задовольнив клопотання Василя Нагорного і увалив обмежитись переглядом відеозапису з того місця, де були хлопці в липні 2014 року і з можливим залученням спеціалістів.

Після зачитання нового акту та клопотань адвокатів, суд приступив до розгляду доказів сторони обвинувачення. Зокрема дослідили накази командирів 72-ої бригади і ряд бійців піддали їх сумніву, оскільки ці накази стосувалися не їх, бійців 51-ої бригади, а 72-ої бригади.

На ряд уточнюючих запитань адвокатів, зокрема чи відповідав калібр наданих боєприпасів тій зброї, яку мали бійці, прокурор лише зітхав і обіцяв відповісти наступного разу. Не зміг від відповісти і на питання, яка висота є місцем вчинення злочину, адже відомо, що хлопці перебували на одному з териконів під містом Свердловськ, а у документах наданих прокуратурою є кілька висот і не названо конкретної, де було вчинено, нібито правопорушення.

Крім цього, один з бійців розповів, що відразу ж наступного дня, як тільки вони зайняли свої позиції, їх почали обстрілювали з «градів» з Росії. Боєць Головій додав, що командування їм категорично заборонило знищувати колони російської техніки, які заходили на територію України.

Слухаючи хід судового засідання Надія Савченко прямо у суді зазначила, що накази командирів написані безтолково і швидше за все заднім числом.

Наступне судове засідання відбудеться 15 вересня об 11 годині.