«Прокуратура Львівської області перевірила законність продажу державним підприємством «Завод «Полярон»» приміщень виробничих корпусів №32 та 32/1, що на вул. Угорській, 14. Як наслідок, обласна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами підприємства при відчуженні згаданих виробничих корпусів. Про це сьогодні, 12 липня, під час прес-конференції повідомив представник ініціативної групи трудового колективу ВО «Полярон» Іван Пилатюк.

За словами Івана Пилатюка, проведення досудового слідства у згаданій кримінальній справі доручено прокуратурі Сихівського району Львова. «Враховуючи, що договори купівлі-продажу зазначених будівель було укладено з порушенням чинного законодавства, прокуратура області подала до Господарського суду у Львівській області заяву про визнання цих договорів недійсними та скасування права власності на майно і повернення його попередньому власнику – заводу «Полярон», –розповів І. Пилатюк.

28 лютого цього року директор «Полярону» О.Чаус видав наказ про зміну статусу заводу – замість ВО «Полярон» підприємство повинно було стати ДП «Завод «Полярон»». Після цього директор наказав на місяць зупинити виробництво взагалі, «намагаючись таким чином, – як вважають працівники, – штучно довести «Полярон» до банкрутства».

На зборах працівників заводу, а згодом і на засіданні членів профкому ВО «Полярон» було ухвалено рішення про незаконність ліквідації об’єднання. Працівники підприємства надіслали звернення в обласну прокуратуру, в Міністерство промислової політики, в інспекцію держнагляду праці. Як наслідок, 4 березня О.Чауса викликали в Мінпромполітики для того, щоб він прозвітував про стан справ на заводі. У Міністерстві було розроблено «Концепцію виходу ВО «Полярон» з кризи».

ЗІК