Прокуратура Панами закрила кримінальне провадження проти колишнього президента України Петра Порошенка та відкрила проти експосадовця часів Віктора Януковича Андрія Портнова.

Про це заявив адвокат Порошенка Ілля Новіков, повідомляє Укрінформ.

Кримінальна справа проти експрезидента у Панамі була відкрита за заявою Портнова наприкінці липня. Останній стверджував, що компанії, начебто пов'язані з Порошенком, легалізовували у Панамі доходи, отримані злочинним шляхом.

"Прокуратура дійсно розслідувала. Була проведена перевірка тих даних, які надав пан Портнов. Двох місяців вистачило, щоб прокурор розібрався зі змістом цієї справи і прийняв рішення про закриття справи", - зазначив Новіков.

Адвокат зазначив, що рішення про закриття справи проти Порошенка ще можуть оскаржити у панамському суді, але чи є такі наміри у Портнова – він не знає.

"Але 7 жовтня адвокат Портнова в Панамі подав заяву про повернення йому документів, які були долучені до цієї справи", – сказав Новіков.

13 жовтня у Панамі зареєстрували кримінальне провадження за заявою адвокатів Порошенка проти Портнова. Експосадовця часів Януковича підозрюють у поданні завідомо неправдивої заяви про вчинення кримінального правопорушення.

Сам Андрій Портнов підтвердив інформацію про закриття справи проти Порошенка у Панамі і "подякував" за це генеральному прокурору України Руслану Рябошапці.

"Дякую вам, прокуроре Рябошапка, що у вас за півтора місяці не знайшлося волі від імені ГПУ офіційно обмінятися з Панамою документами, поцікавитися активами Порошенка в цій країні і відреагувати на прийняте за нашою заявою рішення прокурора Панами про розслідування протиправної діяльності компаній Порошенка", – написав він у Facebook.