Про це повідомляє ZN.ua.

«Сам Хайсер необхідний РФ в якості заручника, інструменту тиску на його батька, лідера кримських татар», – сказав Полозов.

«Але термін Хайсер підходить до свого завершення. Найбільше я боюся, що російська влада не захоче так просто відпускати цього заручника і спробує якимось чином утримати його», – зазначив адвокат. За його словами, це може бути порушення якоїсь нової справи – наприклад, що Хайсер прямо в колонії щось вкрав.

«Врешті-решт, якщо його звільнять з колонії, ніхто не заважає оперативникам підбігти, кинути йому в кишеню патрони і сказати: «Дивіться, у нього знову зброя», – допускає Полозов.

У той же час, за його словами, «предмет тиску обраний вкрай невдалий».

«Мустафа Джемілєв абсолютно не та людина, на яку можна тиснути. Навіть його власним сином», – вважає адвокат.

Син Мустафи Джемілєва Хайсер у травні 2013 року застрелив у дворі власного будинку в Бахчисараї Февзі Едемова. У квітні 2015 року Дніпровський суд Києва засудив Джемілєва до позбавлення волі строком на 3 роки і 8 місяців. Після анексії Криму російська влада вирішила заново розслідувати справу. Хайсер Джемілєва, якого визнали громадянином України, вивезли з сімферопольського СІЗО в Краснодарський край, де засудили за статтею «вбивство з необережності» і засудили до п'яти років позбавлення волі. Верховний суд Росії знизив термін до 3,5 року. Російська влада відмовили Україні в екстрадиції ув'язненого. Хайсер повинен вийти з російської в'язниці 26 листопада.