Демократи в Конгресі США розпочали розслідування проти президента Сполучених Штатів Дональда Трампа щодо звільнення посадовця із Державного департаменту. Посадовець займався розслідуванням діяльності державного секретаря Майка Помпео.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як зазначається, повідомлення про розслідування 16 травня з’явилося наступного дня після того, як президент США Дональд Трамп оголосив, що планує звільнити генерального інспектора Держдепартаменту Стіва Лініка. На думку демократів, Лінік, розпочав розслідування правопорушень самим секретарем Помпео.

Лінік розслідував скарги на те, що Майк Помпео міг зловживати роботою підлеглих і просив їх виконувати особисті доручення, зокрема купувати їжу і наглядати за його собакою. Представники Демократичної партії зажадали, щоб адміністрація Трампа передала документи, пов’язані зі звільненням Лініка, а також інформацію щодо розслідування.

Лінік став третім звільненим від квітня Дональдом Трампом чиновником, що вивчав ймовірні неправомірні дії влади. Його було призначено колишнім президентом США Бараком Обамою для контролю над витратами і виявленням будь-яких зловживань в Державному департаменті.

Нагадаємо, проти Трампа в США повторно відкрито судову справу.