Як повідомила прес-служба Генпрокуратури, Ю. Тимошенко звинувачується в перевищенні влади і службових повноважень під час закупівлі під гарантії уряду та ввезення на територію України «нібито спеціалізованих медичних автомобілів" Опель Комбо».

«Загальна сума збитків державі становить 67 млн грн.», - зазначено в повідомленні.

«Встановлено, що закуплені 1000 автомобілів «Опель Комбо» не належать до жодного з зареєстрованих класів автомобілів медичної допомоги, не є спеціалізованим транспортом і не віднесені до виробів медичного призначення», - повідомили в Генпрокуратурі.

У відомстві також відзначили, що 17 грудня 2009 року центр специфікації Міністерства охорони здоров'я зробив офіційний висновок, що дані автомобіль не відповідає положенням національного стандарту і не пристосований для транспортування хворих на ношах.

Крім того, Генпрокуратура повідомила, що з метою нецільового використання бюджетних коштів уряд Ю. Тимошенко спеціальною постановою незаконно змінило переліку медичного обладнання автомобіля.

«Незважаючи на той факт, що вартість «Опель Комбо» складає близько $ 15 тис, колишній уряд купувало їх за завищеною більш, ніж на 20% ціною. Також передбачалася доукомплектування автомобілів спеціальним медичним обладнанням, хоча фактично вона обмежилася лише порожніми пластиковими коробками», - говориться в повідомленні.

«По суті, ввезені автомобілі використовувалися у передвиборчій кампанії кандидата на пост президента України Юлії Тимошенко шляхом розміщення на них написи «Програма уряду Тимошенко» та інших агітаційних написів», - підкреслили в Генпрокуратурі.

Справа стосовно Тимошенко порушено за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень). Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Раніше Ю. Тимошенко проходила по «справі про автомобілі швидкої допомоги» як свідок.

Відносно Тимошенко вже порушено кримінальну справу за нецільове використання коштів, отриманих в рамках «Кіотського протоколу».