Про це командири кількох військових підрозділів розповіли на прес-конференції в середу в Києві, повідомляє «Українська правда».

Зокрема керівник 73-ї штурмової бригади центру спецоперацій ЗСУ Едуард Шевченко спростував інформацію про загибель сотень українських військових під час операції з взяття міста Дзержинськ улітку цього року.

За його словами, операція з взяття міста зайняла 27 хвилин, після чого українським військовим довелося утримувати місто в дуже нерівних умовах.

«Було «спекотно». Але ми вийшли з трьома пораненими, тому я хочу розвіяти міф про те що в Дзержинську полягли сотні наших хлопців», – сказав він.

Шевченко також висловився на підтримку голови Генштабу Віктора Муженка, з яким був знайомий ще до призначення останнього на керівну посаду в штабі.

За словами Шевченка, закиди на адресу керівництва Генштабу та Міноборони є елементами інформаційної війни, щоб посіяти розбрат і порушити координацію всередині Збройних сил та сприяти втраті довіри народу до армії.

«До цих пір з того, що він планував у мене не було жодної втрати. Поранені були, контужені були, але втрат не було», – сказав командир.

Крім того Шевченко закликав людей, які не мають стосунку до військової справи, не виступати в ролі експертів із подій на яких вони не розуміються:

«Я не можу наприклад оцінювати роботу шахтаря, бо я не шахтар і перукаря, бо я не перукар.

У свою чергу начальник управління розвідки оперативного командування «Північ» Юрій Блішун спростував інформацію про нібито існування «котла» в аеропорту Луганська.

За його словами, першу спробу прорватися до населених пунктів біля аеропортів російські десантники здійснили ще 1 червня, а 20 серпня українські військові отримали перше підтвердження присутності російських військових у вигляді їхніх документів.

«Якби російський десант тоді прорвався у Георгіївку, то підрозділи в луганському аеропорту могли бути заблоковані. Але 24 -та бригада і підрозділ Шторм відбили атаки, тому ніяких котлів в аеропорту не було», – сказав Блішун.

«Командир 80-ї бригади, будучи пораненим залишався разом з бійцями в аеропорту до наказу виходити а потім з мінімальними втратами вивів свої підрозділи», – додав він.

У свою чергу міністр оборони Валерій Гелетей наголосив що «поки військові займалися своїми справами, вони не помітили «інформаційної війни» і закликав журналістів користуватися офіційною інформацією щодо ситуації в зоні бойових дій.

Водночас журналісти вказали Гелетею на брак інформації від його відомства та військових і попросили налагодити роботу прес-служби.

Окрім двох вищевказаних командирів підрозділів у прес-конференції взяли участь начальник штабу командування ВДВ Сергій Кривонос, командир 95-ї аеромобільної бригади Михайло Забродський, командир 25-ї бригади Юрій Содоль, заступник командира 30-ї окремої механізованої бригади Сергій Заболотний а також неназваний керівник одного з розвідувальних підрозділів, який був присутній на прес-конференції в балаклаві.