У Європі стаємо туристами
Те, що «Енергія» змагалася за вихід до «Фіналу чотирьох» Кубка УЄФА, сказати, мабуть, неправильно. Команда Станіслава Гончаренка швидше намагалася позмагатися за це право. Утім, нічого не вийшло, навіть натяку на сенсацію не було. Хоч і в «Енергії» зібрані чи не найсильніші футзалісти з усієї країни, однак і вони не справили хорошого враження на серйозному європейському рівні. Звісно, «Ель Посо Мурсія» та московське «Динамо» представляють сильніші чемпіонати, мають дуже сильних виконавців у своєму складі, однак починати матч одразу з пропущених голів і по ходу першого тайму програвати з рахунком 0:5, погодьтеся, це занадто. Найгірше те, що не було самовіддачі, вогника в очах і віри у самих себе.

У грі з «Ель Посо» львів’яни змогли повернути інтригу у матч (рахунок став 5:3), однак не більше. Іспанці спокійно довели матч до перемоги, забивши ще три м’ячі. Шанс у цій грі хоч і невеличкий, але був. На жаль, він швидко розтанув…

Гру з московським «Динамо» взагалі не хочеться згадувати. Це була найгірша гра «Енергії» в єврокубках, мабуть, за усю історію клубу. Рахунок 5:0 далеко не той, який міг би бути у цьому матчі. Після гри з «Динамо» навіть латвійці заговорили, що львівська команда виглядає перетренованою і зовсім не нагадує страшного суперника. Звісно, програти матч можна, однак не так, як це зробила «Енергія» у грі з московським «Динамо».

На щастя, «Енергії» вдалося зберегти обличчя у грі з «Нікарсом». Хоча з такою грою як продемонстрували команди у двох попередніх матчах, можна було очікувати і протилежний результат. Професіоналізм Максима Павленка (автор дублю), гол Макаєва при рахунку 1:1 та чудова гра воротаря Володимира Кардаша забезпечила львів’янам цей локальний успіх.

Матч «Ель Посо Мурсії» та «Динамо» став окрасою міні-турніру. Він підтвердив факт, що наразі ми перебуваємо на іншій планеті.

Негостинні іспанці
До організаторів міні-турніру в Мурсії виникло маса запитань. Зокрема, аби надати нам належний інтернет в залі, за допомогою якого могли б організувати відеоонлайн трансляцію на Україну, нам «заспівали» суму в одну тисячу євро. І до одного місця те, що представники «Енергії» надсилали листа в іспанський клуб з належним проханням ще до початку матчів елітного раунду. Побачивши нашу камеру та ноутбук, один з організаторів турніру одразу казав «фас» охоронцям залу. Невже працівники клубу «Ель Посо» такі бідні і їм байдуже, що подумають про елітний раунд в Іспанії представники інших команд? Звісно, на нас хотіли заробити, однак від трансляцій відмовилися усі приїжджі команди.

Не було лише питань до автобусів, які возили команду на матчі та тренування, а до також до аеропорта та з нього у разі необхідності. Чудово зі своїми обов’язками справився перекладач, до речі, українець, який уже більше десяти років живе і працює в Іспанії.

Готель з натяжкою тягнув на чотири зірки, однак в подробиці вникати не будемо. Скажемо тільки, що у команд часто виникали проблеми з тим, аби потрапити у кімнату, де можна було провести відеоперегляд матчу чи, скажімо, передматчеву установку чи нараду.

Однієї з вимог УЄФА для приймаючої сторони є організація екскурсій для команд, що гостюють в місті. Утім, у вихідний день іспанці «забили» на гостей – робіть що хочете, нічого не покажемо і не розкажемо. Від такої організації також «плювалися» представники московського «Динамо» та латвійського «Нікарса».

Що далі?

Провал, невдача та закономірність, судіть самі. До рівня «фіналу чотирьох» нам ще далеко. Для нього потрібні зміни. Цікаво, а чи були люди, які вірили, що «Енергія» вийде до фіналу чотирьох? Повернувшись з сонячної Мурсії, де за словами місцевих жителів дощ падає лише двічі на рік, деяким гравцям «Енергії» потрібно готуватися до чемпіонату світу в Таїланді. Якщо відверто, розраховувати на певні медалі з теперішній рівнем розвитку футзалу в Україні та у наших клубах, просто смішно. Не дивуйтеся, якщо на чемпіонаті світу знову щось піде не так. Та навіть попри усі негаразди будемо вірити в диво і в те, що не будемо жити заслугами попередньої збірної України, за яку грали Москвичов, Корідзе, Косенко та інші.

Фото: lnfs.es

На фото: Боротися проти Мігеліна було складно не тільки Струку