Метою екологічного рейтингу є підвищення рівня дотримання екологічних норм і вимог підприємствами-забруднювачами довкілля та зростання зацікавленості цих підприємств добровільно вживати заходи для попередження та зменшення забруднення довкілля. Рейтинг спрямований на запровадження нового механізму до вже існуючих механізмів впливу на діяльність підприємств – забруднювачів довкілля та підвищення поінформованості громадськості Львівщини про діяльність цих підприємств.

Робочою групою, до складу якої входять представники Держуправління та РАЦ «Суспільство і довкілля», розроблено систему і механізм екологічного рейтингу 45 підприємств – забруднювачів Львівщини.

Підприємства – забруднювачі діляться на п’ять категорій, кожна з яких позначається відповідним кольором (від найкращого - дотримання підприємствами екологічних вимог, до найгіршого) - зелений, синій, жовтий, червоний, чорний. Інформація про такі підприємства доводиться до широкого кола громадськості.

За результатами проведення рейтингу передбачається зменшення негативного впливу на довкілля підприємствами – забруднювачами, зростання соціальної відповідальності цих підприємств, підвищення рівня поінформованості громадськості Львівщини про діяльність підприємств-забруднювачів та їх вплив на довкілля.

Для здійснення екологічного рейтингу за 2009 рік було відібрано 46 підприємств Львівщини. За результатами реалізації пілотного проекту «Екологічний рейтинг підприємств – основних забруднювачів Львівщини» 22 підприємства потрапили до «чорної» категорії (АТВТ «Галичфарм» / ARTERIUM (підприємство інформацію не надало, а увійшло до «Чорної» категорії за даними ДЕІ в Львівській області), ВАТ «Львівська вугільна компанія» (колишнє - ЗАТ «Львівсистеменерго»), ВАТ «Миколаївцемент», АТ «НПК-Галичина», ГПУ «Львівгазвидобування», ДГХП «Полімінерал», ДП «Лопатинський спиртовий завод», ДП «Рава-Руський спиртовий завод» (підприємство інформацію не надало, а увійшло до «Чорної» категорії за даними ДЕІ в Львівській області), Добротвірська ТЕС, ЗАТ «Енергія - Новий Розділ», КП «Городоцьке водопровідно-каналізаційне господарство», ЛКП «Збиранка», ЛМКП «Львівводоканал», ЛМКП «Львівтеплоенерго», Новороздільське ДГХП «Сірка», Новояворівське ДП «Екотрансенерго», ПЖКГ Моршинської міської ради (колишнє – КП «Моршинводоканал»), Струтинський державний спиртовий завод, ТзОВ «Кроно-Україна», ТзОВ «Львівська ізоляторна компанія», ТзОВ «Радехівський цукор» (колишнє - ТзОВ «Радехів-цукор»), ТзОВ «Екологічна група «Буг»), 10 підприємств – до «червоної» категорії (ВАТ «Іскра», ВАТ «Жидачівський ЦПК», ВАТ «Пустомитівське заводоуправління вапняних заводів», ВАТ «Шкіряне підприємство «Світанок», ДП «Вузлівський спиртовий завод», ДП «Дашавський завод композиційних матеріалів», ДП «Рава-Руський шпалопросочувальний завод», СП «Галка ЛТД», ТзОВ «Кормотех», ТзОВ «Снєжка-Україна»), 3 підприємства – до «жовтої» категорії (ВАТ «Дрогобицький долотний завод», ЗАТ «Галичина», ЗАТ «Ензим»), 6 підприємств – до «синьої» категорії (Великолюбінський державний спиртзавод, ДП «Датський текстиль», КП «Дрогобичводоканал», ЛВДС «Броди» філії «Магістральні нафтопроводи «Дружба» ВАТ «Укртранснафта», ЛВДС «Сколе» філії «Магістральні нафтопроводи «Дружба» ВАТ «Укртранснафта», ТзОВ «Леоні Ваерінг Систем»), до «зеленої» категорії потрапило 2 підприємства (ВАТ «Львівська пивоварня», УМГ «Львівтрансгаз»), 1 підприємство не надало інформацію (ТзОВ «Львівські автобусні заводи») і 2 підприємства (ДП «Полісінтез» АТ «Органіка», ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод») – не працюють.

В порівнянні з 2008 роком, до «чорної» категорії потрапили на 2 підприємства більше, і загалом погіршили екологічний стан 12 підприємств. Проте 8 підприємств Львівської області покращили екологічний стан.

Перехід в кращу категорію зумовлений тим, що підприємства – забруднювачі підвищили свій рівень дотримання екологічних норм, вимог і стандартів, що позитивно впливатиме на їх імідж серед населення.