Метою проведення семінару – навчання є підвищення рівня дотримання екологічних норм і вимог підприємствами-забруднювачами довкілля та зацікавлення цих підприємств вживати заходи для попередження та зменшення забруднення довкілля.

Заступник начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області В.Г.Макарчук ознайомив учасників заходу з екологічним станом Львівщини, наголосив на глобальних екологічних проблемах техногенного походження, акцентував увагу присутніх на тих глобальних екологічних аваріях, які мали місце в 2010 році, зокрема в світі.

З результатами екологічного рейтингу підприємств-забруднювачів Львівщини за 2009р. виступила начальник відділу інформації, моніторингу та зв’язків з громадськістю О.З.Ковальчук, яка у своєму виступі наголосила, що за результатами проведення рейтингу передбачається зменшення негативного впливу на довкілля підприємствами – забруднювачами, зростання соціальної відповідальності цих підприємств, підвищення рівня поінформованості громадськості Львівщини про діяльність підприємств-забруднювачів та їх вплив на довкілля. Посадовець зазначила, що четвертий рік поспіль Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області проводить екологічний рейтинг підприємств – основних забруднювачів Львівщини.

Представники Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області, Держекоінспекції у Львівській області, Львівської обласної санітарно-епідеміологічної станції надали змістовні і вичерпні відповіді на питання, які найбільш цікавили учасників заходу, зокрема:
 забезпечення функціонування обласної системи моніторингу природного довкілля Львівщини;
 порядок погодження вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів та проектів відведення земельних ділянок;
 вимоги у сфері видобутку підземних вод; отримання та переоформлення екологічних карток;
 порядок нарахування збору за забруднення довкілля відповідно до нового Бюджетного кодексу;
 отримання дозвільних та лімітуючих документів на утворення, розміщення та утилізацію шкідливих відходів;
 вимоги щодо утилізації і зберігання виробничих відходів;
 екологічний контроль за використанням земельних ресурсів та надр;
 здійснення державного контролю та забезпечення на території області єдиної державної політики з питань охорони атмосферного повітря та водних об’єктів.

За підсумками участі у семінарі – навчанні фахівці підприємств отримали відповідні сертифікати, а також CD – диск із переліком нормативних документів, необхідних для дотримання підприємствами екологічних норм і вимог.

Участь у вищезгаданому заході взяли спеціалісти понад 25 – ти підприємств - забруднювачів Львівщини.