Світлопрозорі конструкції та фасади

Використання світлопрозорих конструкцій започаткувало новий напрямок в архітектурі. Масивні висотні будівлі знайшли легкість і ефектний зовнішній вигляд, зберігши відповідну респектабельність і елегантність. В арсеналі сучасних дизайнерів накопичилося досить багато різних систем і видів світлопрозорих конструкцій, за допомогою яких успішно втілюються в життя найсміливіші і оригінальні дизайнерські ідеї. Найчастіше світлопрозорі конструкції є фасадними системами, покрівельним покриттям, вікнами і вітринами , зимовими садами або вхідними системами.

Види світлопрозорих конструкцій

Всі світлопрозорі конструкції поділяються на зовнішні і внутрішні. Зовнішні конструкції виконують роль фасадного засклення, вітрин або вхідних груп. До цієї категорії належать також і алюмінієві вікна. Основне завдання конструкцій такого типу - відділення внутрішніх приміщень від вулиці, тому найчастіше вони виконуються з «теплих» алюмінієвих профілів. Завдяки цьому в приміщенні забезпечується комфортний для людини температурний режим.

Внутрішні світлопрозорі конструкції використовуються для зонування внутрішніх приміщень. Дуже популярною стала установка скляних перегородок в офісах і торгових центрах - це дозволяє розділити велике приміщення на окремі функціональні зони без проведення капітального перепланування. Також до внутрішніх світлопрозорих конструкцій можна віднести міжкімнатні двері , міжповерхові перекриття і внутрішні вікна.

Застосування світлопрозорих конструкцій

Найбільш яскравим прикладом використання світлопрозорих конструкцій є фасадне засклення, яке часто можна побачити в кінотеатрах, клубах, офісних і торгових будівлях. За видимої частини каркаса, що несе склопакети, фасадні системи поділяються на стійко-ригельне скління, вітражі, точкове кріплення або структурне засклення. Більш універсальними є опорно-ригельні системи . Їх можна визначити за наявності планок із зовнішнього боку, які виконують не тільки декоративну функцію, а й служать для додання конструкції додаткової міцності. Такі світлопрозорі конструкції монтуються зовні і часто використовуються для засклення зимових садів, висотних будівель і світлопрозорих дахів.

Структурне засклення являє собою світлопрозору конструкцію, в якій щільне прилягання склопакетів один до одного не вимагає використання накладок або штапиків. Фіксує все це спеціальний клей або силікон, за допомогою якого склопакети приклеюються  до алюмінієвого каркасу.

Постачальники профільних систем для світлопрозорих фасадів

Сьогодні на українському ринку представлена продукція наступних виробників:

-   зарубіжні:  Schuco ( Німеччина ), Reynaers ( Бельгія ), Aluprof ( Польща ), Yawal System  (Польща ),  Alumil , Balkan ( Греція ), Asas, Fenis, Saray ( Туреччина );

-   вітчизняні:  «Талісман» , Донецький завод алюмінієвого профілю, Група компаній АМТТ  та інші.

Переваги світлопрозорих конструкцій

Основною перевагою алюмінієвих світлопрозорих конструкцій є висока звукоізоляція і здатність забезпечувати високий рівень теплоізоляції приміщення. Для того, щоб захистити внутрішні приміщення будівлі від протягів і підтримувати в них необхідний температурний режим, встановлюють алюмінієві конструкції з «теплим» профілем. Таке засклення володіє унікальним ефектом - поряд з видимою « тендітністю » і легкістю, відрізняється високою міцністю і відмінними експлуатаційними характеристиками. Велику роль у популяризації світлопрозорих конструкцій зіграло використання алюмінієвих каркасів - вони привернули увагу дизайнерів і архітекторів своєю унікальною довговічністю і стійкістю до різних руйнівних чинників. Крім того, алюміній дуже пластичний , тому конструкціям з нього можна надавати практично будь-яку форму, що, звичайно ж, стає додатковою перевагою .

Виробники фасадних конструкцій 

Сьогодні в Україні є багато компаній з облаштування світлопрозорих фасадів. Серед них можна виділити такі як: ТОВ «Техно Строй» (Київ),  ТОВ «Юкрейн си груп» (Київ), Компанія «ФАВОРБУД» (Львів) , ТОВ «АКС-БУД» (Рівне), ТОВ «Оазис» (Дніпропетровськ), ТОВ «Прогресс Стекло» (Одеса), ТОВ «Алюмикс Профи» (Одеса), ТОВ «Алвертекс» (Харків), ТОВ «Сириус-Проф» (Запоріжжя)  та інші.

Львівська компанія «ФАВОРБУД» володіє виробничою базою з виготовлення будь-яких систем, алюмінієвих світлопрозорих фасадних конструкцій, навісних вентильованих фасадів. У доробку фахівців та спеціалістів компанії «ФАВОРБУД» виконання знакових фасадних об’єктів:

-   торгово-розважальні центри;

-   автосалони;

-   банки;

-   офісні центри;

-   готельні і житлові комплекси

http://www.favorbud.com.ua/gallery/