Під час пожежі люди почали обговорювати дві версії причин пожежі.

Однією із неофіційних версій є те, що ректор університету нібито під слідством і таким чином знищує докази. Джерела у правоохоронних органах підтверджують, що проти Дмитра Мельничука було відкрито вісім проваджень, які нещодавно об’єднали в одну справу. Натомість ректор стверджує, що усі ці заяви на нього писав колишній працівник університету, якого звільнили за аморальну поведінку.

«На мене написав вісім заяв колишній працівник вишу. Але буквально у п’ятницю я отримав бумагу, що справи проти мене закриті», – повідомив ректор Дмитро Мельничук.

Ще однією причиною пожежі люди вважають, що хтось давно поклав око на землі вузу, яких багато не лише у Києві, а й під Києвом, і навіть у Криму. Працівники вузу неофіційно кажуть, що хтось дуже хоче на території Голосіївського лісу побудувати котеджі, а також прибрати до рук кримську землю. Натомість ректор вишу це коментувати не хоче.

«Нехай розбираються правоохоронні органи», – сказав ректор.

За попередніми даними, внаслідок пожежі кабінети з цінною документацією та бухгалтерія не постраждали, оскільки вони розташовані на першому поверсі.

«Згоріли актовий зал, сцена, зал вченої ради, музей історії університету, 68-а аудиторія, з якої велося дистанційне навчання на регіони», – розповів перший проректор Віталій Лисенко.

Навчання в університеті продовжується, оскільки згорів адміністративний корпус вишу. А от студенти побоюються, що під час пожежі згоріли квитанції про оплату навчання і тому бюджетники можуть не отримати стипендію.

В університеті готувались до відзначення 115-річчя. До цієї події в корпусі закінчували ремонт та оновили меблі. Тому, однією із причин пожежі вважають будівельні роботи в актовій залі. Ситуацію погіршило те, що у будівлі дерев’яні перекриття, які можливо просто не обробили спечіальними протигорючими засобами.

Нагадаємо, у неділю, 27 жовтня, о 17.00 у Києві, на вул. Героїв Оборони, 15, у 4-поверховій адміністративній будівлі Національного Університету біоресурсів і природокористування України виникла пожежа, внаслідок якої вогнем частково знищено 3-4 поверхи та покрівлю будівлі на загальній площі близько 1500 кв. м. За фактом пожежі порушено кримінальне провадження за статею «навмисний підпал».

Джерело: Вести