Фермери Прикарпаття різко виступили проти реалізації в області проекту данської компанії ”Даноша”, яка планує займатися масовим вирощуванням свиней.

Компанія ”Даноша” планує інвестувати у свинярство на Закарпатті найближчим часом не менше 200-от мільйонів гривень. Загалом фермери з Данії, за повідомленням Міністерства аграрної політики, готові до кінця року збудувати в Україні 25 свиноферм. Потужність кожної з них – не менше 100 тисяч тонн м”яса на рік.

Голова Івано-Франківської держадміністрацїі Роман Ткач назвав проект дуже цікавим і навіть унікальним. Представники ”Даноші” також наголошують, що їхнє підприємство в області буде зразком сучасного єврофермерства.

Натомість фермери Прикарпаття заявляють, що після запуску свинокомплексу фактично буде знищено місцеве тваринництво. Свою заяву вони арґументують тим, що завдяки сучасним технологіям і відповідним харчовим добавкам свиней на таких фермах, які будує ”Даноша”, вирощують за кілька місяців. А щоб виростити свиноматку, годуючи її натуральними продуктами, потрібно не менше року. Однак м”ясо в такому випадку буде екологічно чистим.