Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч модернізують програмно-технічні комплекси автоматизації прикордонного контролю «Гарт-1/П» засобами біометричного контролю.

Найдорожчим з автоматичних робочих місць є АРМ «Старший зміни» з функцією біометричного контролю по 441 тис. за комплект.

У листопаді 2017 року військова частина 2428 замовляла їх «Банкомзв’язку» по 364 тис грн. за комплект. Однак тоді до складу комплекту не входив спеціальний софт «Старший зміни_Відбитки пальців» для здійснення контролю другої лінії за 23 тис грн. і спеціальний софт «е-ІнспекторПро» з функціями біометричного контролю за 44 тис грн. Якщо відняти вартість цих двох складових від нинішньої ціни комплекту, вийде 374 тис грн., що суттєво не перевищує торішню ціну комплекту.

Додаткову закупівлю провели за переговорною процедурою для уніфікації, бо фірма «Банкомзв’язок» є розробником та виробником системи «Гарт-1» і вже поставляла для неї біометричне обладнання. Її власником є багамський офшор «Дітел, інк.» («Ditel, inc.»), а директором – Сергій Колосов, наглядову раду очолює В’ячеслав Старіков.

Колосов є автором низки патентів «Банкомзв’язку» з Олександром Грянкою, попереднім керівником фірми Едуардом Щучиком і колишнім заступником начальника управління Департаменту охорони державного кордону ДПСУ та екс-директором Департаменту інформаційних технологій ДМСУ Юрієм Стрижаком.