Про це повідомив начальник Управління прикордонного контролю та реєстрації адміністрації Державної прикордонної служби України Олександр Жданенко.

«Державна прикордонна служба з 1 серпня вводить спрощений прикордонний контроль для організованих туристичних груп. Оформлення здійснюватиметься в автомобільних пунктах пропуску на окремих смугах руху», – сказав він.

За його словами, для прискореного перетину державного кордону організованою групою туристичні оператори мають не пізніше ніж за 24 години до прибуття автобуса в пункт пропуску, де планується перетин кордону, надіслати на електронну скриньку повідомлення.

У ньому має міститися інформація про організатора міжнародного перевезення туристів, маршрут, дата та орієнтовний час прибуття в пункт пропуску. До повідомлення також необхідно прикріпити список пасажирів з паспортними даними.

Жданенко поінформував, що за дві години після надходження повідомлення на адресу пункту пропуску туроператору буде надано відповідь, в якій зазначатиметься найбільш зручний час для прибуття автобуса в пункт пропуску, смуга руху, де проводитиметься прикордонний контроль організованої групи.

Перевірка документів здійснюватиметься в автобусі за спрощеною процедурою. Посадовець повідомив, що наразі на перевірку автобуса витрачається 40 хвилин, а після введення спрощеної процедури на це піде 15-20 хвилин.

Він також додав, що наразі здійснюватиметься співпраця лише з туроператорами, але, можливо, у подальшому вона буде поширена і на всі інші організовані групи. Нова система працюватиме постійно і на виїзд, і на в'їзд з України.

Представник Держприкордонслужби повідомив, що спрощена система працюватиме у 31 пункті пропуску. Зокрема, на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою, Росією та Білоруссю.

Джерело: Укрінформ