Про це сьогодні під час прес-конференції розповіла юристконсультант  МБО "Екологія Право Людина" Наталія Шпег, інформує кореспондент Вголосу.

Наразі на жоден лист відповіді поки не надійшло. Шпег висловила сподівання, що українські високопосадовці, у відповідності до чинного законодавства, дадуть відповіді на адресовані їм листи у місячний термін.

Нагадаємо, із офіційних джерел екологам стало відомо про плани будівництва у Карпатах близько 550 малих ГЕС. Так, у Закарпатській області заплановано звести 330 малих ГЕС, в Івано-Франківській області за різними даними від 50 до 150 міні-ГЕС, до двох десятків у Львівській та Чернівецькій областях.

За словами екологів, будівництво малих ГЕС стане катастрофою для українських Карпат. Їх зведення означатиме фактичну загибель карпатських річок, та риби, яка у них водиться. Крім того, зміниться гідрологічний режим територій, активізуються ерозійні процеси, збільшиться вирубування лісу для потреб будівництва та прокладання труб. Постраждає і туристична привабливість Карпат.

Як писав Вголос, екологічні громадські організації розгорнули сьогодні всеукраїнську громадську кампанію проти зведення у Карпатах малих ГЕС.

Сьогодні під гаслом "Збережемо природу українських Карпат" у багатьох містах, зокрема у Києві, Харкові, Тернополі, Ужгороді, Чернівцях, Львові,  відбудуться протестні акції.