Президент України Віктор Ющенко на підставі ст.31 Закону України „Про державну службу” своїм указом від 18 травня відправив у відставку першого заступника міністра охорони навколишнього середовища по зв’язках з Верховною Радою Ореста Фурдичка. Цю посаду він обіймав з 18 серпня 2004 року.
Природоохоронна кар’єра Ореста Івановича тривала 30 років, з яких 14 він провів у різноманітних екологічно-керівних кріслах: у 1994-1997 рр. очолював постійну комісію з питань екології Львівської обласної ради, з липня 1997 року був заступником голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, з лютого 2000 року — перший заступник голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Судячи з підстав для відставки державного службовця, передбачених ст.31(принципова незгода з рішенням державного органу чи посадової особи, а також етичні перешкоди для перебування на державній службі), п. Фурдичко не порозумівся з новою владою у принципових підходах до охорони навколишнього середовища. Правда, це не зашкодить йому одержувати щомісяця 85 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг аж до досягнення пенсійного віку.