Група вчених з Університету Наварри (Іспанія) закінчила перерахування продуктів, які всерйоз прискорюють старіння людських організмів.

Про це пише видання La Vanguardia.

Всього іспанські вчені провели експеримент за участю 886 чоловік у віці від 57 до 91 року. Вони довго і ретельно вивчали зв'язок між тим, як харчувалися волонтери, і довжиною їх теломерів. В кінцевому підсумку, з'ясувалося - люди, які споживають в їжу більше трьох порцій продуктів з високим ступенем обробки в день, удвічі вкорочують свої теломери.

Дослідники вважають, що вживання їжі з високим ступенем обробки прискорює старіння клітин тіла. В першу чергу це хлібобулочні вироби і снеки, газовані напої, різні десерти, кукурудзяні пластівці з цукром, напівфабрикати, а також відновлені м'ясні продукти.

Всі вищевказані продукти відрізняються вкрай високим вмістом консервантів, барвників, цукру, жиру і солі. При цьому в них гостра нестача вітамінів і клітковини. У дослідницькому проекті іспанських вчених йдеться недвозначно - вживання таких продуктів "обрубує" кінцеві ділянки хромосом (т.зв. теломери). Вони зазвичай стають коротшими у літніх (через цілком природні процеси в організмі) людей. Тим не менше, продукти, які зазнали високого ступеня обробки дуже прискорюють такий процес.