Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко вважає, що запобігти арештам українців на анексованому півострові можна лише за допомогою тиску міжнародних партнерів України.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, Україна сподівалася, що після обміну політв’язнями з РФ, “нові політичні в’язні перестануть з’являтись”.

Пристайко зазначив, що єдиним діючим механізмом на сьогодні залишається тиск міжнародних партнерів. Адже в України, на його думку, дуже обмежені можливості щодо запобігання арештам українців органами ФСБ.

“Ми завжди раді бачити тих людей, які хотіли б жити разом з нами на нашій території, і це обов’язок наш, нашого народу і уряду створити умови достатні для того, щоб ці люди могли переїхати хоча б тимчасово і тут продовжувати жити, але як забезпечити їх права, захистити їх права в Криму, це складно без допомоги наших західних партнерів”, – заявив глава МЗС.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що найближчим часом Росія поверне українські військові кораблі, які вона захопила біля Керченської протоки в листопаді 2018 року.