Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що якщо український народ не підтримає “формулу Штайнмаєра”, то уряд буде змушений направити третину бюджету на армію для захисту територіальної цілісності.

Про це він повідомив під час брифінгу, передає “Громадське”.

Він нагадав, що “формула Штайнмаєра” була частиною Мінських домовленостей, затверджених попереднім урядом, а новий уряд лише виконує те, на що Україна погодилася.

Також Пристайко висловив сподівання, що “формула” не зашкодить суверенітету України більше, ніж уже є.

“Це болючий компроміс, але ми сподіваємося, що можемо піти цим шляхом, не заходячи далеко, щоб не зашкодити нашому суверенітету і територіальній цілісності більше, ніж уже є. Як зробити так, щоб Україну не звинуватили у зриві цих домовленостей? Треба бути чесним перед собою і своїм народом. Якщо ми вже про щось домовляємося, то яким би не було болісним це рішення, ми маємо сказати своєму народу: це шлях до миру, який настане у майбутньому”, — сказав Пристайко.

Він також зазначив, якщо для українського народу ця ціна неприйнятна, то уряд буде змушений направити третину бюджету на армію для захисту територіальної цілісності.

“Тоді ми забираємо третину нашого бюджету з пенсій, зарплат, медичного страхування, переводимо це в мобілізацію, нашу армію і намагаємося захистити себе без мирного процесу”, – зазначив міністр.

Нагадаємо, що екзаступник помічника міністра оборони США, а нині старший директор Центру дипломатії та глобальної взаємодії Майкл Карпентер назвав “пасткою для України” реалізацію “формули Штанймаєра”.