Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти у відповідь на лист приватних ВНЗ.

Задля делегування членів приватних ВНЗ до складу агентства приватні виші ініціювали Перший всеукраїнський з’їзд приватних вищих навчальних закладів. Для участі в заході запрошено представників приватних вишів з усіх регіонів. Під час його проведення планують шляхом загального, рівного та таємного голосування визначити трьох авторитетних делегатів, які увійдуть до складу агентства.

Головою організаційного комітету, який опікуватиметься скликанням з’їзду, обрали президента «Міжнародного фонду досліджень освітньої політики» Тараса Фінікова.

Агентство із забезпечення якості вищої освіти буде утворено згідно з новим Законом «Про вищу освіту». Основним завданням діяльності новостворюваного агентства стане реалізація державної політики у сфері забезпечення якості вищої освіти.

Агентство матиме 25 членів. Двох членів делегуватиме Національна академія наук та по одному – національні галузеві академії наук; тринадцятьох членів обиратимуть з’їзди з числа представників вишів державної, комунальної та приватної форм власності; трьох членів оберуть спільним представницьким органом всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців; двох – з’їздом представників органів студентського самоврядування вишів з числа осіб, які здобувають вищу освіту.

Також у складі Національного агентства буде утворено комітет з питань етики, який розглядатиме питання академічного плагіату і вноситиме відповідні подання.

Голову та заступників голови Національного агентства призначатиме на посади Кабінет Міністрів України за поданням Національного агентства, вони працюватимуть на постійній основі.