Свого часу Петро Порошенко любив казати «…а то Путін нападе». А щодо  Зеленського, не думаю, що він так робить, бо, чесно кажучи, не вірю, що він та  його оточення настільки кмітливі, аби до цього додуматися.

Про це «Вголосу» розповів експерт з питань національної безпеки та оборони України в «Українському інституті майбутнього» Іраклій Джанашия.

«Вони ж продовжують хлюпатися у тепленькій водичці і думають, що у них все добре. Тому їм жодних таких сценаріїв розкручувати не треба», – зазначив експерт.

І додав: «А от причина таких заяв може бути в іншому – привернення уваги США, адже першим, хто озвучив цю ідею про те, що Росія нападе на Україну восени, був Бен Ходжес (американський генерал-лейтенант, екскомандувач сухопутних сил США в Європі, – ред.). На той момент справді існувала певна загроза цього, якби у Росії провалили «конституційні правки». Тільки в цьому разі агресору  потрібна була би маленька перемога, тому вони могли б влаштувати армагедон у напрямку Донбасу. Але зараз такої загрози немає».

До того ж, за словами Джанашиї, коли Ходжес це озвучив, він казав це не для України та нашого суспільства, а звертався до американців, аби привернути їхню увагу до України.

«Але, на жаль, ця інформація дуже добре розійшлась в Україні, на відміну від США. І тепер у нас всі на вухах ходять: «Ааа, Росія нападе», а в США усім до цього байдуже», – резюмував він.

Більше читайте тут: «…А то Путін нападе». Чи справді Росія піде масштабною війною на Україну?».