Привид дострокових виборів, який довго блукав Україною, матеріалізувався майже одночасно у кількох місцях. Ющенко розпустив парламент, а мер Львова Андрій Іванович Садовий пригрозив розпуском Львівській міській раді.

Звернення львівського мера-маніпулятора заслуговує на те, щоб його процитувати:

«Я змушений звернутись до львів’ян. Певні фінансово-політичні клани намагаються змістити міського голову Львова, замінити секретаря, щоб в умовах хаосу почати масовий дерибан майна та землі в місті. Перебіг подій в місті свідчить про те, що цей процес вже почався. Тому я звертаюсь до Президента України, голови Верховної ради: разом з парламентськими виборами призначити дострокові вибори міського голови Львова і Львівської міської ради. Хай громада Львова скаже своє слово», — сказав Садовий.

Садовому потрібні вибори

Вголос ще 6 жовтня писав про варіант з усуненням Андрія Садового з посади міського голови

Ми дійшли висновку, що дострокова відставка Садового викликає сумнів у зв’язку з кількох причин. Насамперед тому, що сили, які ініціюють відставку Садового, не готові взяти на себе політичну відповідальність за ситуацію у Львові. А по-друге, дострокова відставка для Садового була б насправді порятунком, позаяк створила б для нього вельми комфортні умови, щоб балотуватися і перемогти на наступних виборах мера. Адже депутати так скомпрометують себе за цей рік «дерибаном» землі та майна, що часи Садового здадуться пересічному виборцю цілком непоганими. Садовий же стверджуватиме, що саме того часу, який він не добув на посаді мера, йому якраз і не вистачило, щоб реалізувати усі попередні обіцянки.

Як бачимо, Садовий розуміє ситуацію не гірше від нас, і сам взявся спровокувати дострокові вибори, доки його рейтинг (який невпинно знижується) поки що становить ще близько 30%.

Сьогодні Садовий ще може виграти вибори. Після того, як він завалить Євро, провалить опалювальний сезон, а також стануть відомими його оборудки навколо т. зв. «ремонту доріг» – він точно пролетить.

Депутатам потрібен Сірик

Як досвідчений маніпулятор, Садовий розуміє, що брехати треба правдоподібно. Найкраще – взагалі не брехати, а оприлюднювати власну версію правди. Заява Садового про те, що сьогодні у міській раді фінансово-політичні клани намагаються змістити міського голову Львова та  замінити секретаря, щоб в умовах хаосу почати масовий дерибан майна та землі – це правда.

Депутати міськради, переважна більшість з яких є бізнесменами, зовсім не впевнені, що їм вдасться потрапити у міську раду ще раз. Тому вони хочуть вирішити свої майнові питання доки є ще час.  Ці народні обранці чудово пам’ятають як злагоджено приватизовували майно їхні колеги з попередньої каденції після того, як  відправили у відставку мера Любомира Буняка. Зрозуміло, що нинішні депутати дуже хотіли би влаштувати подібні іменини серця і для себе. Але для цього їм необхідно мати на посаді секретаря міськради «свою» людину, яка би не тільки не перешкоджала дерибану, а очолила його. Володимир Квурт для цього не підходить. Квурт не ангел, в нього немає крил, але на безоглядну приватизацію він не піде і дерибану не допустить. Саме тому в кулуарах вже давно ходять чутки про бажання деяких депутатів міськради замінити на посаді секретаря міськради Квурта на когось покладистішого, наприклад, на керівника фракції «Наша Україна» Василя Трача, а ще краще - на Зіновія Сірика.

Чим серце заспокоїться?

Вищеописане – так би мовити, медичні факти. Тепер – найскладніше. Справа в тому, що в журналістському середовищі існує думка, що «Інтернет-видання «Вголос» опосередковано контролює лідер місцевої «Пори» Петро Адамик і Володимир Квурт». Залишимо це твердження «Коментарів» без коментарів. Але навіть попри те, що нас можуть звинуватити в упередженості, все-таки висловимо свою думку.

Вона полягає в тому, що власне Квурт на сьогодні є найкращим кандидатом на виконуючого обов’язки керівника міста на час відставки Садового. Зрозуміло, що ця ідея не всім сподобається, але в цьому й полягає суть компромісу. Бо компроміс - це не та ситуація коли усі задоволені, а та - коли всі незадоволені, через те, що змушені поступитися якоюсь часткою своїх інтересів.

Садового не можна залишати на посаді мера – це факт. Це облудний і хитрий, але головне – ледачий і боягузливий захланий чоловічок. Він би хотів мати гроші, нічого не роблячи і нічим не ризикуючи. Він може бути добрим жуліком, нормальним офіціантом, але мати його у ролі мера, для Львова – ганьба!

Віддати Львів на поталу депутатам, які хочуть зарвати все доки їх не погнали з міської ради – також неправильно.

Квурт – відомий як людина слова, виважений і спокійний, який вміє знаходити компроміс. Львів – місто багате на таланти різного роду і ми не виключаємо, що в ньому знайдеться краща кандидатура на керівника міста, ніж Володимир Квурт, може навіть і не одна. Але сьогодні маємо конкретну людину на посаді секретаря міськради і ця людина є професійна і гідна, яка користується повагою й авторитетом у різних середовищах. Чи не доречно було б об’єднатися саме навколо нього? Нам здається, що такий варіант заслуговує хоча б на серйозне обдумування.

А фрази Садового про те, що Квурта він «не здасть», нагадують сумнозвісні заяви Сталіна, який на з’їзді партії заявив «Бухарина мы вам не отдадим», а через рік – розстріляв. З боку Садового це ніщо інше, як намагання дискредитувати Володимира Квурта через прив’язку до власної одіозної персони.