Про це йдеться у програмі «Слідство.інфо» на «Громадському».

Будинки Пшонки знаходяться у Сухолуччі, по сусідству з мисливськими угіддями Віктора Януковича. Будівництво закінчилося лише торік. Узимку господарі – тодішній генпрокурор Віктор Пшонка та його син Артем – потроху завозили речі.

Коли журналісти потрапили сюди у лютому, одразу після втечі Януковича, Пшонки та інших колишніх керівників держави, меблі були ще затягнуті целофаном.

Тоді, у лютому, ці будинки взялася охороняти самооборона. У березні їх, за свідченням місцевих, опечатала Генпрокуратура. Та на початку червня активісти з Сухолуччя повідомили журналістам: «господарі повертаються, вони привезли свою охорону».

Та з’ясувалося, приватна охоронна фірма «УБА-безпека» вивозила майно з будинку. Журналісти розшукали угоду між фірмою «УБА-безпека» та власником земельної ділянки у Сухолуччі Іваном Миколайовичем Кагітіним. Його називають формальним власником землі Пшонок. Зв’язок цієї людини з Пшонками підтверджує знайдена у базі Держархбудніспекції України інформація про дозволи, надані на прізвище Кагітіна. Серед іншого тут «благоустрій водойми №2 на територій Гореницької сільради». Саме у селі Гореничі знаходиться знаменита «хатинка» Пшонки, де він зберігав чимало золотого й помпезного. Біля будинку – чотири озера, два з яких, за свідченнями місцевих, належать Віктору Пшонці. Рік тому місцеві розповідали, що одне з озер Пшонка наказав почистити для селян, і тепер вони можуть там рибалити.

Отож, Віктор Пшонка через свого колишнього завгоспа найняв людей, які приїхали на його дачу та почали вивозити все добро, включаючи вікна та ялинки. Можна було б сказати: не додивилася самооборона, та навесні ці будинки опечатала Генеральна прокуратура. Закрадається підозра, що на батьківщині майно Пшонок або не охороняється – а це злочин – або прокуратура свідомо дивиться в інший бік, поки її колишній очільник вивозить речі з дачі.

Проти Віктора Пшонки відкрито кримінальну справа, його рахунки, а також рахунки його рідних заморожені в Європі та США. Влада запевняє, що в Україні теж.

Як повідомляв «Вголос», колишній генеральний прокурор України Віктор Пшонка та його син Артем подали позови до Суду Євросоюзу проти Ради ЄС, яка ухвалила рішення про блокування їхніх активів.