Як повідомляє відділ зв’язків із засобами масової інформації ГПУ, останнім часом у суспільстві широкого резонансу набули заяви представників ЗМІ щодо перешкоджання їх професійній діяльності та порушення свободи слова в Україні. Стурбованість з цього приводу висловили представники іноземних держав та міжнародних організацій.

Також нещодавно до Генеральної прокуратури України надійшло звернення голови Національної спілки журналістів України І. Лубченка, який висловлює стурбованість ситуацією, що склалася стосовно фінансового та матеріального забезпечення діяльності деяких державних та комунальних засобів масової інформації.

«Оскільки, правозахисна діяльність органів прокуратури щодо захисту прав представників засобів масової інформації, пов'язаних із виконанням ними професійних обов'язків потребує посилення, керівництвом Генеральної прокуратури України відповідним листом зобов'язано прокурорів АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів та Військово-Морських Сил України активізувати правозахисну діяльність органів прокуратури у цій сфері», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, вказано звернути особливу увагу на виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування ст. 6 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" щодо належного бюджетного фінансування засобів масової інформації.

Окрім цього Пшонка доручив вивчати питання додержання Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" стосовно виділення коштів на висвітлення зазначеної діяльності, укладання із засобами масової інформації відповідних угод тощо.

Про найбільш суттєві порушення законодавства та вжиті до їх усунення заходи реагування з вищевказаних питань невідкладно повідомляти керівництво Генеральної прокуратури України.