Про це пише канадське видання Vancouver Sun.

Раніше було відомо, що однорічні малюки надають перевагу тим, хто проявляє дружелюбність, проте новим для дослідників став той факт, що діти, яким ще не виповнився рік, також здатні висловити ворожість до тих, хто веде себе інакше.

Професор Кайлі Хемлін, керівник групи дослідників, стверджує, що діти вказаного віку активно залучені в процес оцінки навколишніх, а своє ставлення до них вони вибудовують на принципах схожості та відмінності.

У ході досліджень було проведено експеримент: психологи визначили, якій їжі малюки надають перевагу — крекерам чи зеленій квасолі. Потім дітям показали лялькову виставу, де один з персонажів вибирав квасолю, а інший — крекери. Малюки абсолютно виразно висловили симпатію до тої ляльки, чиї смакові переваги збігалися з їхніми.

Дослідники також стверджують, що діти здатні відчувати симпатію за принципом «ворог мого ворога — мій друг», демонструючи таким чином ранні форми майбутніх соціальних альянсів.

Професор Хемлін підкреслює, що з віком ця тенденція посилюється, і діти у процесі свого зростання продовжують відчувати симпатію до тих, хто має з ними багато спільного — походження, мову, зовнішні атрибути — і антипатію до «чужаків».

Джерело: NEWSru.co.il