Про це власкору «Вголосу» повідомили у прокуратурі Волині.

Нагадаємо, підприємство, порушуючи Закон України «Про відходи», вивозило та зливало відходи від виробництва у вигрібні ями, непристосовані для утилізації нечистот. Це спричинило забруднення нітратами, хлоридами та сульфатами земельної ділянки площею 112 квадратних метрів на території забійного цеху у Нововолинську.

Факти несанкціонованого захоронення відходів виробництва зафіксувала Державна екологічна інспекція. Завдана державі шкода становила понад 104 тисячі грн. 

Державна екологічна інспекція надіслала ТзОВ претензію на цю суму, а щодо виконувача обов'язків директора товариства склали протокол про невиконання ним законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища (правопорушення, передбачене ст. 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Проте шкоду, завдану природі, так і не компенсували.

У ситуацію втрутилася прокуратура, суд ухвалив рішення про відшкодування підприємством збитків, завданих порушеннями вимог природоохоронного законодавства. Не погодившись із таким рішенням суду, господарське товариство оскаржило його. Проте суд апеляційної інстанції залишив апеляційну скаргу без задоволення.

Нині ж підприємство відшкодувало завдані збитки, сплативши усю суму в бюджет.

 

«Вголос»