Проведення собору ліквідованого Київського Патріархату означатиме церковне розділення з усіма канонічними та юридичними наслідками.

Про це повідомляє пресслужба Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ).

“Самовільне та позастатутне проведення зборів невизначеної групи неуповноважених осіб із присвоєнням цим зборам назви “Собору” означатиме церковне розділення та відділення організаторів та учасників таких зборів від Православної Церкви України з усіма канонічними та юридичними наслідками”, – йдеться в заяві.

В ПЦУ вкотре наголошують на тому, що Українська Православна Церква Київського Патріархату як окреме релігійне об’єднання припинила свою діяльність шляхом об’єднання та приєднання до утвореної єдиної помісної Православної Церкви України.

В ПЦУ підкреслюють, що мають повноцінний статус автокефалії, тобто повної адміністративної незалежності.

“ПЦУ не є “митрополією Константинопольського Патріархату” і не підкоряється йому, зберігаючи зі Вселенським Патріархатом той самий молитовний і канонічний зв’язок, що й решта помісних церков.

Священники наголошують, що Томос про автокефалію принципово не відрізняється від низки подібних томосів, наданих у минулому іншим помісним церквам. Про умови його надання стало відомо ще в грудні 2018 року.

“Відтак проголошення лише зараз негативних оцінок, цілком суголосних із пропагандою проти Томосу зі сторони Московського Патріархату, викликає здивування і глибоке несприйняття в Церкві та суспільстві”, – йдеться в заяві.

У ПЦУ нагадують, що Філарет сам скликав Об’єднавчий Собор і голосував за його рішення.

“Персональна відмова когось з учасників через кілька місяців після події визнавати рішення Собору, оголошення їх “ситуативними”, тобто нібито зробленими зі свідомим наміром ввести когось в оману — не можуть відмінити чи зупинити чинність цих рішень”, – йдеться також у заяві.

Нагадаємо, що експрезидент України Петро Порошенко хотів, щоб ПЦУ очолив один із архієреїв УПЦ МП, який перейшов в Українську Церкву, митрополит Вінницький Симеон.