Православна Церква України позбавила почесного патріарха Філарета права керування Київською єпархією, а також контролю над місцевими храмами і монастирями.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Священного Синоду після проведення патріархом так званих зборів про відновлення УПЦ КП, повідомляє «Обозреватель».

Після засідання архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) заявив на брифінгу, що предстоятелю ПЦУ Епіфанію переходять у безпосереднє підпорядкування всі монастирі, храми Києва і церковні ієрархи, які до цього підпорядковувалися Філарету.

«Беручи до уваги особливі заслуги в минулому перед Українською Православною Церквою, констатувати, що почесний патріарх Філарет залишається в складі єпископату Православної Церкви України, проте втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією», – сказав він.

Як писав «Вголос», учасники зборів, які скликав патріарх Філарет і назвав їх «помісним собором», прийняли рішення відновити Українську Православну Церкву Київського Патріархату та відхилити визнання Томосу.

ПЦУ закликала Філарета схаменутися та не підривати єдності Церкви.

Також ПЦУ покарала священників, які підтримали Філарета.