Почесний патріарх Філарет повідомив, що кожна парафія Української православної церкви повинна платити внески Вселенському патріарху.

«Як журналісти розслідували, поки не будуть передані монастирі Вселенському патріарху ПЦУ повинна платити внески – з кожної парафії від $4 тис. до $20 тис. щомісячно. Поки не будуть передані ці монастирі», – розповів Філарет сьогодні на прес-конференції у своїй резиденції в Києві.

«28 мільйонів щомісяця», – уточнив він.

Причиною цього він назвав те, що деякі храми отримали статус ставропігій і, відповідно, повинні бути передані в підпорядкування Вселенському патріарху.

«Мова йде про ставропігійні екзархати – Андріївська церква, Фроловський монастир, Корецький монастри, Манявський скит, Успенський храм у Львові, ще один монастир у Чернігівській області», – перерахував Філарет.

«Скажіть, яка це автокефалія? Це повне підпорядкування УПЦ Константинопольському патріарху. Тому ми не хочемо підпорядковуватись ні Константинополю, ні Москві», – пояснив він.

Як писав “Вголос”, Київський Патріархат, “відновлений” Філаретом, створює власний керівний орган, синод, з п’яти єпископів, яких напередодні Православна Церква України відлучила від священнослужіння.