Православна Церква України називає юридично нікчемними рішення зборів, які почесний патріарх ПЦУ Філарет провів 20 червня.

Про це йдеться в заяві ПЦУ, передає "Українська правда".

"Інформуємо, що скликання та проведення одним єпархіальним архієреєм зборів із метою виокремити з ПЦУ якусь нову структуру, привласнивши їй назву патріархату та затвердивши своє керівництво в ній, є грубим порушенням 34 Апостольського правила", – йдеться в документі.

"Такі збори в жодному разі не можуть бути визнані помісним собором, а їхні рішення є від початку нікчемними та не підлягають виконанню", – наголошують у ПЦУ.

"Ми закликаємо почесного патріарха Філарета і осіб, які брали участь у зборах, усвідомити всі згубні наслідки такого вчинку та припинити підрив єдності Церкви і українського народу", – йдеться також у документі.

Наголошується, що тим кандидатам у єпископи, які захочуть висвятитись у Філарета зараз, потім категорично відмовлятимуть у прийнятті до єпископату ПЦУ.

На найближчому засіданні Священного Синоду ПЦУ 24 червня будуть ухвалені рішення, "пов’язані з подіями, що відбулися".

Нагадаємо, що збори у почесного патріарха Православної Церкви України Філарета, які він назвав “помісним собором”, вирішили відновити УПЦ Київського Патріархату.