Колишній адвокат генерала Олексія Пукача Сергій Осика не виключає, що у генерала може бути алібі: в день убивства журналіста він знаходився на робочому місці і займався кадровою роботою. Про це адвокат заявив у інтерв’ю газеті "Сегодня".

Осика захищав Пукача в суді в 2003—2004 роках, коли генерала звинувачували у знищенні журналу виїздів групи зовнішнього спостереження МВС, які стежили за Гонгадзе; генерала затримали, проте незабаром суд випустив його на волю, а потім повернув справу на дослідування. Тоді у Пукача, за словами його колишнього адвоката, на допитах не цікавилися, де він знаходився у момент викрадання і загибелі Гонгадзе, оскільки точна дата встановлена тоді ще не була.

На припущення Сергія Осики, звинувачені у вбивстві Гонгадзе Валерій Костенко і Микола Протасов могли звести наклеп на Пукача, після того, як на слідстві їм сказали, що Пукач ніколи не дасть про себе знати. Можливо, їх переконали в тому, що він вже мертвий. Тому-то Пукача забирати до України з Ізраїлю не дуже-то і поспішають.

Окрім цього, адвокату складно повірити, що Пукач міг душити Гонгадзе. "Я багато років працюю з клієнтами, я можу формувати думку про людей. Так от, я в житті не міг би подумати, що Пукач може вбити людину. Крім того, він фізично слабкий, маленький — 160 см. зросту, щуплий і з черевцем. І судячи з його характеру, я не вірю, що він міг когось душити чи вбивати. Та і чому генерала послали вбивати Гонгадзе? Це виглядає так, як ніби генерала посадили в танк, щоб виграти Сталінградську битву", — сказав Сергій Осика.

У свою чергу адвокат матері Гонгадзе Андрій Федур вважає, що "справа Гонгадзе" розвалиться в суді: "Якщо затримані люди, які не причетні до вбивства Гонгадзе, то, слава богу, як мовиться, що їх виправдають. Якщо ж вони причетні і будуть виправдані, то це набагато гірше. Але я майже упевнений, що вони будуть виправдані в суді".

proUA