Майже 7 тисяч мешканців Прикарпаття підписались під звернення до адвокатської компанії Ігоря Пукшина з проханням допомогти у вирішенні питання відкриття пункту пропуску через державний кордон з Польщею «Нижанковичі-Мальховіце», яке, на їхню думку, гальмувалось з боку української держави . Опрацювавши звернення горян, у травні місяці цього року компанія звернулась з відповідним запитом до Прем’єр-міністра України, де виклала переконливі юридичні обґрунтування щодо неправомірності затягування відкриття митного переходу.

«Якби ми сьогодні не отримали позитивної відповіді (а термін відповіді на наш запит спливав), якби інтереси бойків знову були би проігноровані, то ми би готували звернення до суду із позовом на бездіяльність уряду у цьому питанні. Адже немає мабуть такої країни у світі, де би над людьми знущалися стільки років, коли насправді це питання вирішується в один день, одним рішенням», наголосив Ігор Пукшин, правозахисник, керівник Адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Пукшин і Партнери».

Довідка:

У 2006-2009 рр. україно-польська комісія визначилась з пріоритетними територіями для будівництва пунктів пропуску через державний кордон, серед яких у Старосамбірському районі – «Нижанковичі-Мальховіце». В березні 2007 р. Урядом Республіка Польща до Уряду України була направлена позитивна нота. Через 5 років, у березні 2012-го комісії обох країн знову зібрались і вкотре погодились з необхідністю щодо укладання Угоди про створення пункту пропуску «Нижанковичі-Мальховіце» для автомобільного сполучення. При чому польська сторона вкотре наголосила, що бере витрати за будівництво на себе, все що потрібно від України – погоджувальну ноту Уряду.

Відтак, 22 серпня 2012 року завдяки відповідним зверненням адвокатської фірми Ігоря Пукшина ця нота була погоджена на засіданні Кабінету Міністрів України. Тобто останній крок, що гальмував весь процес, зроблений.