Ватажок терористичного угрупування “ДНР” Денис Пушилін ранком у суботу, 5 вересня 2020 року, заявив, що прийняв рішення “видати наказ” про знищення позицій Збройних сил України, які нібито були створені в районі селища Шуми Торецького району Донецької області в порушення домовленостей про повне припинення вогню

Таку заяву розміщено на сайті Пушиліна, повідомляють Новости Донбасса.

Як зазначається, йдеться про траншеї, які, за його словами українські військові нібито вирили після 22 липня. У цей день Тристороння контактна група погодила додаткові заходи про повне припинення вогню. Ці домовленості про перемир’я почали діяти 27 липня.

Пушилін заявив, що українська сторона порушила домовленості й тепер він може, керуючись якимось “пунктом “е” додаткових заходів про повне припинення вогню”, з 8:00 ранку понеділка, 7 вересня, відкрити вогонь по “незаконно спорудженим інжинерним спорудам” за 600 м на північний схід від Шумів.

Цей пункт начебто дає право на відкриття вогню, але повної версії цих домовленостей про додаткові заходи у відкритому доступі немає. Крім того, у публікації спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Хайді Грау наведено “заходи щодо посилення режиму припинення вогню”, де нічого не вказано про пункт “е”.

Пушилін вже заявляв про готовність відкрити вогонь, якщо ЗСУ не приберуть свої позиції на двох ділянках. Українська сторона назвала ці заяви фейком. За словами заступника командувача ООС Богдана Бондара, з початком липневого перемир’я українські позиції по всій лінії фронту нікуди не зсувалися.

Нагадаємо, бойовики обстріляли українські позиції на Донбасі