Віче скорботи біля пам’ятного знака депортованим українцям розпочалося з поминальної панахиди, яку відслужили священики УПЦ Київського патріархату. До пам’ятного знака депортованим українцям Холмщини, Підляшшя, Надсяння, Західної Бойківщини та Лемківщини присутні поклали вінки та квіти.

«Століттями на українські землі зазіхали окупанти – російські, австро-угорські, польські, німецькі. Окупантів ніколи не цікавила доля українського населення, їх цікавила лише територія, наша земля. І цілі покоління українців боронили свою землю, щедро поливаючи її кров’ю і кладучи за неї власні життя. У цій борні гартувався незламний дух українців, який сьогодні повстав на Майдані, під час Революції Гідності. І сила духу нашого народу тепер є такою, перемогти яку вже неможливо», – наголосив у своєму виступі Анатолій Вітів.

«70 років тому українці воювали не під Краковом чи Варшавою, вони боронили свої домівки на своїх землях, де століттями жили їхні предки. Сьогодні ми змушені захищати свої східні та південні кордони, захищати наших кримчан, яким Путін заготував незавидну долю холмщаків – репресованих і депортованих. Ми не можемо цього допустити, маємо боронити кожен клапоть української землі, яку топче сьогодні чобіт російського окупанта. В нас розграбована кланами та олігархами країна, знищена армія, але новітні окупанти не можуть второпати, що їм уже ніколи не зламати силу духу нації, яка стала вільною. Ми вистоїмо, відстоїмо своє – і переможемо!», – впевнений голова Волинської «Свободи» Анатолій Вітів.