За словами експерта, російська влада не залишає спроб спровокувати збройний переворот у Києві, для чого прагне показово принизити українську армію. Про це він написав у своєму блозі на сайті «Новое время».

«Якщо в атаках на Дебальцеве і є якась стратегічна складова, то пов'язана вона з далекосяжними цілями Москви, а не важливістю самого міста. Мета Москви, а, відповідно, і її протеже-«ополченців» – дестабілізація ситуації в Києві та зміна режиму, про що недавно згадав один з ватажків «ДНР» Пушилін, мовляв, умови домовленостей у Мінську не досить гарні, але їх здійснюватиме Україна вже за нової влади», – вважає Фельгенгауер.

«Влада РФ прагне публічно принизити українських військових і розгойдати політичну ситуацію в Києві, а згодом тим чи іншим способом змінити режим. По суті, від пункту мінських угод, який вимагає внесень змін до Конституції, в Москві теж очікують сприяння у зміні режиму і перетворенні України на проросійську державу-конфедерацію, яка гарантовано відмовиться від членства в НАТО і скасує асоціацію з ЄС», – додав експерт.

За його словами, саме ж місто Дебальцеве, можливо, щось і означає для місцевих з числа «ополченців», але не настільки, щоб вести запеклі бої за нього.

«Я не перебуваю на місці й мені складно оцінювати ситуацію, але політичному і військовому керівництву України час вирішити, що робити з Дебальцевим далі.
При цьому варто зазначити, що ситуація в місті зовсім інша, ніж свого часу в Іловайську, де українські війська було розгромлено, їх затиснули російські сили, вони залишилися без артилерії і перебували в повному розпачі. Зараз у Дебальцевому такого немає», – зазначив він.

Російський експерт прогнозує, що повноцінного припинення вогню не буде: «Повториться ситуація з попереднім перемир'ям: деяка оперативна пауза, перепочинок на кілька місяців».

«Буде деяка пауза, але від Дебальцевого Росія та її бойовики не відступляться. Їхня ідея спочатку була в тому, щоб змусити українські війська здатися, за римським звичаєм «прогнати під ярмом», принизити і відправити додому, щоб це викликало політичну реакцію в Україні: лють і подальшу дестабілізацію. У Москві сплять і бачать, щоб у Києві трапився переворот», – відзначив він.