Про це повідомляє російське проурядове агентство «РИА Новости».

За словами Путіна, реалізація проекту «Турецький потік» може початися вже найближчим часом, також, Анкара прийняла позитивне рішення щодо відновлення проекту АЕС «Аккую».

«Ми обговорили великі спільні проекти в галузі енергетики, продовження роботи над якими потребує конкретних політичних рішень. До речі, зазначу, що певні рішення, про які ми говорили ще раніше, турецькою стороною вже прийняті і з низки великих проектів, таких, наприклад, як будівництво атомної електростанції «Аккую» і газопровідної системи «Турецький потік»», – заявив Путін.

У схожому ключі висловився і Президент Туреччини:

««Турецький потік», він теж буде реалізований. Ми зробимо разом з нашими зацікавленими міністерствами і відомствами необхідні зусилля для того, щоб забезпечити постачання російського газу в Європу по цьому газопроводу», – заявив Ердоган.

Нагадаємо, сьогодні відбулася перша зустріч Президентів Росії і Туреччини після знищення турецькими ВПС російського бомбардувальника Су-24 в листопаді 2015 року. Зустріч відбулася на фоні поліпшення двосторонніх відносин між країнами.

В грудні 2014 року між Москвою та Анкарою була досягнута домовленість про будівництво газопроводу між Росією і Туреччиною по дну Чорного моря. Таке рішення було прийняте після відмови від спорудження газопроводу «Південний потік». Президент РФ Володимир Путін заявив, що прокладе газопровід по дну Чорного моря до Туреччини, який завершиться газовим хабом на турецько-грецькому кордоні.

У результаті цього, за планом Путіна, російський газ міг би направлятися в Європу в обхід України.  

Однак після погіршення політичних відносин між Росією і Туреччиною в листопаді 2015 року реалізація проекту була припинена.