Захід починає забувати про російську агресію проти України, а чим довше затягується російсько-українська криза, тим складнішою стає реалізація мінських угод. І якщо ситуацію з російською агресією не вирішать між собою Київ і Москва, то Трамп і Путін можуть укласти "велику угоду", яка буде не на користь України.

Таку думку висловив Матьє Булег, науковий співробітник Програми з вивчення Росії й Євразії Chatham House (Об'єднане Королівство), пише "Сегодня".

За його словами, мінські угоди-2 під загрозою оголошення мертвими через відсутність нового поштовху і чітко визначених шляхів, російські та українські позиції є непримиренними, тому варіантів для розв'язання кризи залишається небагато.

"Як би Захід не намагався домогтися компромісу, саме Київ і Москва повинні вирішити це питання. В іншому випадку, буде розроблена "велика угода" між президентами Трампом і Путіним, яка буде мати важкі наслідки для України. На жаль, час грає не на користь України. З плином років пам'ять західних громадян про характер російської агресії буде стиратися. Те ж саме стосується і готовності збільшувати підтримку України. Західні та міжнародні партнери повинні відновити свою прихильність до України і підтримку її територіальної цілісності не лише на окупованому Донбасі, а й у Криму та Азовському морі", — сказав експерт.

Він зазначив, що тиск на Москву не лише потрібно зберегти, це було б і кроком уперед його посилення. Особливо актуально це в контексті президентських і парламентських виборів в Україні, і ймовірного російського втручання в цей процес.

Як писав "Вголос", Трамп поставив під сумнів доповідь розвідки США про те, що у КНДР є ракети, здатні досягти території Америки. При цьому, глава Сполучених Штатів посилається на те, що президент Росії Володимир Путін стверджує зворотне.