Про це він сказав, виступаючи на вшануванні героїв Холодного Яру, яке відбулося сьогодні в селі Мельники Чигиринського району на Черкащині, інформує прес-служба ВО «Свобода».

«Це закон історії, який не раз підтверджувався на цій, политій кров'ю героїв, землі Холодного Яру – в козацькі, гайдамацькі часи, в часи визвольних змагань 1918-22 років. Сьогодні для українців знову настали часи, коли маємо довести, що заслуговуємо своєї свободи. Український народ це довів на Майдані, коли сила української громади і української гідності перемогла у протистоянні озброєному режиму. Цієї сили українці набиралися, з року в рік вшановуючи героїв Холодноярського повстання. Паломництво до Холодного Яру стало предтечею Революції Гідності», – сказав Тягнибок.

За словами Тягнибока, Україна, як ніколи за часів незалежності, нині має проявити свою силу, адже фактично перебуває під військовою окупацією Росії. На його переконання, прояви слабкості з боку вищого керівництва держави – це ризик назавжди втратити Україну.

«Наш ворог – російський імперіалізм, який не визнає права української нації на самостійне існування, на державну незалежність, повноцінну національну культуру, мову. Наш ворог – Путін, який марить відновленням Московської імперії. Вороги хочуть нав'язати Україні федералізацію, бо це – прямий шлях, щоби розірвати українську націю і знищити українську державу.

Політика поступок до ворога ніколи до добра не приводила. Путін розуміє тільки мову сили. Маємо припинити толерантність у ставленні до всіх проявів антидержавної і антиукраїнської діяльности. Нашу толерантність ворог сприймає як слабкість і неспроможність оборонятися», – зазначив Олег Тягнибок.

Лідер українських націоналістів зауважив, що теперішньому керівництву держави треба брати приклад із холодноярців, які майже сто років тому покладали всю силу на те, аби захистити своє – свою сім'ю, свою хату, свою землю, свою свободу – від російського окупанта.

«Ці, здавалося б, звичайні селяни показали велич і стійкість українського духу. Вони не приймали на своїй землі ворога, не проявляли до нього слабкости і толерантности. Їхнім кредом було гасло «Воля України або смерть!» У цих словах сутність української звитяги і могутності української нації. Холодноярські повстанці запалили вогнем мільйони українських сердець, які спалахнули під час Революції Гідности на Майдані не лише в Києві, а й у всіх куточках України – від заходу до сходу. Ці серця загорілися вогнями свободи. Сталося так, як заповідав Шевченко: огонь новий повіяв із Холодного Яру. І наше завдання – зробити так, аби цей вогонь випалив кожного ворога з української землі!» – заявив Олег Тягнибок.