Про це заявив президент Росії Володимир Путін на прес-конференції у Мілані у п’ятницю за результатами саміту АСЕМ і двосторонньої зустрічі у форматі «тет-а-тет» з президентом України Петром Порошенком, передає власний кореспондент «Укрінформ».

«Ми багато уваги приділили і цим (газовим. – Ред.) питанням, і тут теж є прогрес. Він полягає у тому, що ми домовилися з українськими партнерами за умовами відновлення постачань газу в Україну хоч би в зимовий період, погоджували усі параметри цієї домовленості», – сказав він.

За словами Путіна, у НАК «Нафтогаз України» існує «касовий розрив», з яким Росія не може допомогти українській стороні. Він зазначив, що у цій ситуації плече Україні має підставити Євросоюз.

«Ми розуміємо і фінансовий стан українських партнерів, бачимо, що у них дійсно є проблеми, бачимо, що у них касовий розрив. І розраховуємо, що тут наші європейські партнери, Єврокомісія, можуть і, на мій погляд, навіть мають підставити плече Україні і допомогти розв’язати цю проблему з касовим розривом», – наголосив він.

Путін зазначив, що ЄС може допомогти Києву за допомогою «брідж-кредиту або перенесення чергового транша МВФ, або гарантії першокласного Європейського банку».

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив про досягнення домовленості про основні параметри «зимового» контракту