Про це в інтерв’ю одного із телеканалів заявив український волонтер, відомий автогонщик Олексій Мочанов.

«Знову-таки: нічого на війні не можна фарбувати однією фарбою. Це мені зараз так нагадує і літературу, і кіно, і журналістику 41-го року: тоді показували Гітлера дурнем, зараз дурнем показують Путіна, Плотницького, Захарченка. Тільки тоді було питання: чому з дурнем ніяк не впоратися, і чому дурень зараз під Москвою, а люди з параду йдуть відразу в бій? Вони не дурні, вони – мудаки. Це дві дуже великі різниці. Це ворог. Ворог розумний, ворог підготовлений, ворог, який постійно підлаштовується під ситуацію», – каже Мочанов.

Волонтер вважає, що ідея гібридної війни на Донбасі полягає у тому, що неможливо зрозуміти – коли хто працює. Адже російські військові отримали завдання, зайшли на територію «ЛДНР», виконали поставлене завдання і повернулись далі на територію РФ:

«Тобто, по суті, ти був з підрозділом в бойовій ситуації протягом двох годин і потім сидиш собі знову в Росії. «Всі стали смугастими, ні в чому не винними».

Маю на увазі загалом противника, який працює з того боку проти нас, проти територіальної цілісності держави. Якщо в Криму вони виступали в якості «зелених чоловічків», а потім весь цей набір гюльчатаїв відкрив личко, то на Донбасі це поки що «таємна таємниця таємної схованки». Я впевнений, що там працюють, складають іспити і артилеристи, і снайпери, які потім їдуть до Сирії, отримують там якісь російські гроші».