Президент Росії Путін зробив свою нахабну пропозицію перетворити Донбас у Чечню, ні в Росії, ні в Україні, а через Австрію. Про це у блозі UAinfo наголосив політолог, соціолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Ця пропозиція Кремля свідчить, з одного боку, що Росія починає відмовлятися від концепції «мінських угод», розуміючи їх безперспективність. А з іншого боку, що набагато важливіше, Кремль визнає, що його стратегія перетворити замкнений Донбас на осередок «руського міра» або «Новоросії» звершилась повним крахом. Адже немає нічого більш далекого, ніж аналогія Чечні та «Новоросії», тим більше «російського світу», – вважає політолог.

За його словами, жителі «ЛНР» і «ДНР» повинні розкрити очі і зрозуміти, що Путін приготував їм суть напівфашистського, феодального, запущеного гетто, керованого жорстоким місцевим диктатором, який не підкоряється ніяким законам.

«Цікаві не настільки «австрійські» пропозиції Кремля перетворити Донбасс на другу Чечню, підконтрольну більше Росії, ніж Україні, а скільки кадрові пропозиції російського президента на керівника, який з подачі Росії гратиме роль Кадирова – друга Путіна на Донбасі. Кого з нинішніх українських політиків Кремль бачить намісником Донбасу, а, значить, і майбутнім куратором території України, яка «програла» Кремлю. Адже розвалити і підірвати Україну можна тільки з боку Донбасу», – наголосив Віктор Небоженко.

Як писав «Вголос», 5 червня у Відні президент Росії Володимир Путін зустрівся із президентом країни Александером Ван дер Бел леном та обговорив з ним ситуацію в Україні та Сирії.

 

«Вголос»