Про це заявила міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп в інтерв'ю австралійській радіостанції ABC.

Бішоп розповіла про свою зустріч з Путіним, що пройшла напередодні в Мілані в кулуарах форуму «Азія – Європа».

«Я попросила його використовувати вплив Росії на сепаратистів на сході України, щоб надати нашим слідчим можливість доступу до місця аварії», - сказала Бішоп.

При цьому Путін визнав, що Москва має вплив на сепаратистів і пообіцяв «докласти зусиль, щоб задовольнити моє прохання, закликавши сепаратистів забезпечити експертам необхідний доступ», зазначила Бішоп.

Пізніше вона оголосила присутнім світовим лідерам про свій діалог з російським президентом і його позитивному результаті.

За словами глави МЗС Австралії, експертам необхідно здійснити як мінімум ще один виїзд на місце аварії пасажирського авіалайнера з метою перевірки на предмет наявності останків. 

Крім того доступу до місця авіакатастрофи домагаються і судмедексперти, які розслідують подробиці ракетного удару по літаку. 

Міністр також підкреслила, що терміновість цих заходів зростає у зв'язку зі швидким настанням зими. Бішоп також висловила надію на те, що очікувана реакція з боку Путіна і сепаратистів послідує протягом найближчих днів.