Як повідомляє «Європейська правда», про це президент РФ Володимир Путін заявив в інтерв'ю австрійському телеканалу ORF, текст якого опублікувала прес-служба Кремля.

«Для нас, для Росії, важливо, щоб на території України не з'явилися якісь військові об'єкти, які б загрожували нашій безпеці. Наприклад, нові комплекси протиракетної оборони, які б прагнули присікати наш ядерний потенціал. Так, для нас це важливо, я не приховую», – зазначив він.

На запитання, чи вирішилася б «українська проблема», якби Україна оголосила себе нейтральною країною і не вступала б в НАТО, Путін відповів: «Це одна з проблем, але не єдина». 

«Я вже говорив про обмеження у сфері використання рідних мов для національних меншин. Прийнятий закон про мову в Україні, який критикувався, в тому числі і в Європі, але він діє. І це значною мірою ускладнює ситуацію в Україні», – сказав лідер РФ.

«А я нагадаю, ідеологи української незалежності, українські націоналісти ще в XIX столітті говорили про необхідність формування самостійної, незалежної від Росії української держави. Але багато хто з них говорили про необхідність збереження дуже хороших стосунків з Росією, говорили про необхідність формування незалежної української держави на федеративних засадах і так далі», – додав він.

 

«Вголос»