На цьому наголошено  у заяві конгресмена-республіканця Пітера Роскама, яка присвячена недільним акціям протесту у Росії, передає «Голос Америки».

«Мене надихають повідомлення про мирні демонстрації у Росії проти корумпованого, автократичного режиму у Москві. Володимир Путін вчинив наругу над правами людини та демократією як у самій Росії, так і за кордоном. Ми маємо підтримати російський народ, а також наших союзників у Східній Європі та Центральній Азії, у їх боротьбі проти авторитаризму та експансіонізму Путіна», - йдеться у тексті заяви.

Зазначається, що конгресмен Роскам постійно підтримував Україну протягом збройного конфлікту на Донбасі та критикував позицію колишнього глави США Барака Обами щодо України.

Крім того, він нещодавно представив на розгляд Конгресу резолюцію про засудження втручання Росії у вибори в Європі. 

ЄС та США закликали Росію звільнити затриманих на мітингах демонстрантів через порушення прав людини - у Кремлі відповіли, що «не можуть з цим погодитися»<span style="font-family: clear_vgo, arial, " pt="" sans="" caption",="" proxima_nova,="" "open="" sans",="" arvo,="" neris,="" gotham_pro,="" "fira="" roboto,="" arimo,="" verdana,="" tahoma,="" helvetica,="" sans-serif;="" font-size:="" 16.56px;="" background-color:="" rgb(255,="" 255,="" 255);"="">.

Разом з тим, сьогодні у Санкт-Петербурзі почався страйк далекобійників проти запровадження плати за проїзд по федеральних трасах для великих вантажівок.

Нагадаємо, учора протягом дня у двох найбільших містах Росії: Москві та Санкт-Петербурзі затримали більше 1000 людей, які брали участь в антикорупційному мітингу.

26 березня по усій Росії почалися мітинги «Він нам не Дімон», на яких активісти закликають до боротьби з корупцією та розслідування діяльності прем'єра Російської Федерації Дмитра Медведєва.

Тоді на мітинг приїхав російський опозиціонер Олексій Навальний, який планує балотуватись у президенти РФ.

Нещодавно Навальний і Фонд боротьби з корупцією оприлюднили велике розслідування про секретні активи прем'єра Дмитра Медведєва – його величезні ділянки земель, вілли, квартири у старовинних особняках і виноградники.

Офіційно Медведєв жодним чином не коментував гучне розслідування Фонду боротьби з корупцією про його казкове багатство, однак забанив Навального в Instagram.

Сьогодні ж Навального та керівника його виборчого штабу арештували на 15 та 10 діб відповідно.