Московський гарнізонний військовий суд у четвер повторно розгляне скаргу адвоката прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко на дію слідчих Головної військової прокуратури.

Про це повідомив прес-секретар Московського окружного військового суду (МОВС) Євгеній Комісаров. Він нагадав, що скарга була направлена на повторний розгляд МОВС, який відмінив постанову Московського гарнізонного військового суду, повідомляє РІА "Новини".

"У квітні гарнізонний суд зобов’язав Головну військову прокуратуру ознайомити адвоката Тимошенко з матеріалами кримінальної справи щодо його підзахисної, тим самим задовольнивши скаргу захисника прем’єр-міністра України", - сказав Комісаров. Проте прокуратура з цим рішенням не погодилася і оскаржила його у вищестоящій інстанції - МОВС.

У скарзі захисник оскаржують відмову військової прокуратури надати для ознайомлення документи з кримінальної справи, в якій фігурує прем’єр-міністр України.

Як повідомив адвокат Тимошенко Валерій Жеребенков, 21 квітня йому зателефонував слідчий ГВП Вадим Яловицький і сказав, що "він виніс рішення про відмову ознайомитися з матеріалами про порушення кримінальної справи, про залучення в якості звинуваченої, про обрання запобіжного заходу, а також з іншими документами, що стосуються Юлії Тимошенко".

Раніше повідомлялось, що головний військовий прокурор РФ Олександр Савенков заявив, що розшук Юлії Тимошенко ніхто не відміняв, але вона може безперешкодно відвідувати Росію й інші країни. "Питання розшуку Юлії Тимошенко не відмінялися російською стороною", - сказав він на прес-конференції в РІА "Новини".

"У кримінальній справі, в якій вивчаються обставини протиправної діяльності Юлії Тимошенко, змін по фабулі немає. Кримінальна справа розслідується, винесено судом рішення про запобіжний захід існує і діє", - заявив Савенков.

"Всі вищеперелічені обставини не перешкоджають будь-яким зарубіжним контактам Тимошенко, оскільки вона як глава уряду володіє певним імунітетом", - сказав головний військовий прокурор РФ.

Російська прокуратура звинувачує Тимошенко, (прем’єр-міністр України) в дачі хабарів будучи керівником комерційної структури посадовцям Міноборони РФ за підписання вигідних для неї контрактів.

Після того, як Тимошенко відмовилася приїхати в РФ і з’явитися на допит, вона була оголошена за поданням Росії в міжнародний розшук. "Немає перешкод для виконання Тимошенко обов’язків прем’єра України в повному обсязі, у тому числі й для її візитів до Росії", - заявив Савенков.

ForUm