Зокрема, Путін сказав, що Києву слід вести щодо «самопроголошених республік» таку ж політику, яку Москва вела щодо Чечні: купувати їх в обмін за гроші й автономію, інформує видання «Ведомости» з посиланням на «Financial Times».

Як відзначає видання, для доньки пастора зі Східної Німеччини з глибоким почуттям справедливості такий варіант був неприйнятним, пропозиція Путіна її шокувала.

Меркель попросила своїх радників не брати участі в зустрічі з Путіним.

«Вона хотіла самостійно… спробувати змусити Путіна відкрито висловити, чого ж він хоче, – пояснила газеті людина, проінформована про перебіг і результати цієї зустрічі. – Але він не сказав, у чому полягає його стратегія, тому що не знає цього».

Уже наступного дня в Сіднеї Меркель дозволила собі значно менш обережні заяви, ніж доти, відзначає «FT». Зокрема, канцлер попередила, що Росія може загрожувати не тільки Україні, а й Грузії чи Балканам. Відбувся якийсь злам і щодо Москви, додає газета.

Джерело в Кремлі після Брісбена розповіло, що ніколи не було ніяких «особливих відносин» між Путіним і Меркель, про які часто люблять згадувати в дипломатичних колах. «Путін і Меркель ніколи терпіти одне одного не могли, – сказав він. – Звичайно, вони професіонали, тож протягом тривалого часу докладали всіх зусиль. Але, схоже, тепер усе змінилося».